√ سیاه نامه

√ سیاه نامه

سمفونی ســـــیاه مشق های یک صادق

 
قفل شدن کامپیوتر در هنگام اتصال به اینترنت

 

این مطلب کپی شده است .

 

 

 

علت اصلی هنگ کردن و قفل کردن سیستم در هنگام اتصال به اینترنت مربوط میشه به کارت گرافیک شما.
پس بیخود هی آنتی ویروس و ویندوز 500 تومانی تون! رو عوض نکنین پولتون هدر میره! 
مشکل سخت افزاری هم نیست پس بیخود تو این وضع گرونی نون دونه 500 تومان مرغ کیلو 5800 تومان به باباتون فشار نیارین که سیستمتون رو عوض کنین!!!
برای حل مشکل فقط کافیه موارد زیر رو انجام بدین:
1- کامپیوترتون رو در حالت safe Mode with network قرار بدین( برای قرار دادن کامپیوتر در این حالت بعد از ریست کردن دکمه F8 رو بزنین) در این حالت کارت گرافیک شما غیر فعال میشه اما شما می تونید به اینترنت متصل بشید. بعد از اینکه به اینترنت متصل شدید و مدتی هم وبگردی کردین اگه کامپیوترتون هنگ نکرد مطمئن باشین که مشکل از کارت گرافیکه.
2- از حالت safe mode بیرون بیاین و به آدرس زیر برین و مدل کارت گرافیکتون رو انتخاب و اون رو آپدیت کنین.


https://support.mozilla.org/en-US/kb...e-acceleration

3-بعد از آپدیت کردن کارت گرافیک روی دسکتاپ کلیک راست کنین و پس از انتخاب properties از سربرگ settings گزینه Advanced رو انتخاب و پس از هم سربرگ Troubleshoot رو انتخاب کنین .حالا در اینجا شما باید تیک عبارت " Enable write combining" رو بردارین و مقدار Hardware acceleration رو روی درجه دو یا سه قرار بدین. پس از ok کردن تنظیماتی که انجام دادین و ری استارت کردن سیستم شما دیگه از شر مشکل هنگ کردن سیستم در هنگام اتصال به اینترنت خلاص میشین.
در ضمن یه نکته رو باید بهتون بگم اونم اینه که سیستم شما در این حالت ممکنه در پخش کردن بعضی از فایل های ویدئویی یه کم گیر کنه.خیلی کم! 

البته اگه کارت گرافیک قوی دارین و میخواین مشکل گیرکردن فایل های ویدئویی حل بشه مقدار Acceleration رو روی بیشترین مقدار قرار بدین و تیک write combinig رو بزنین. خلاصه دیگه اینقدر باید آزمایش و خطا کنین تا ببینن بهترین گزینه accelration براتون چیه و آیا به write combining نیاز دارین یا نه.

در ضمن این مشکل بیشتر در مورد مرورگرهای firefox و opera بوجود می آد ولی اگه مثل بعضی ها عاشق چشم و ابروی فایرفاکس نیستین از مرورگر chrome نسخه 22 استفاده کنین دیگه نیازی هم به آپدیت کردن کارت گرافیک ندارین و ویدئوهاتون هم دیگه گیر نمی کنه.
در ضمن در هنگام پخش ویدئوها در وب با استفاده از فلش پلیر مقدار Acceleration فشل پلیر (نه ویندوز)رو روی حداکثر مقدار ممکن قرار بدین.
برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد مراجعه کنین به ساپورت سایت موزیلا که در مورد هنگ کردن سیستم و اشغال شدن بیش از حد مموری سیستم(که باعث گیر کردن ماوس و کیبورد میشه) در هنگام اتصال به اینترنت هستش:

https://support.mozilla.org/en-US/kb...uch-memory-ram


 
 پیامک